Złamanie żebra po stłuczeniu

Stłuczenie, bardzo mocne, na pogotowiu po rtg chirurg mowi ze zlamane 12zebro sprawdzic usg sledzione, idzie do domu a drugi chirurg mowi ze wszystko ok i do domu bez lekow. Boli puchnie, jest straszny siniak w miejscu sledziony, zaparcie, non stop sikanie. Nie mam ubezpieczenia, wydalam ostatnie 300Zl na te konsultacje. Co robic? Nie moge nawet lezec tylko siedziec.

Należy wykluczyć uszkodzenie narządów wewnętrznych w badaniu USG jamy brzusznej ( badanie RTG ocenia tylko części kostne, a tu - jeżeli chodzi o lewy łuk żebrowy - należy również wykluczyć uraz nerki lewej i śledziony ). Żebra zrastają się same po okresie co najmniej 4 tygodni - nie wymagają leczenia/interwencji w przypadku złamania 1 żebra. Leki przeciwbólowe uśmierzą ból który będzie towarzyszył na pewno przez pierwsze tygodnie.