Źle dobrane tabletki antykoncepcyjne, jak zrobić badanie hormonalne?

Witam, kilka mc temu lekarz przepisał mojej kobiecie tabletki antykoncepcyjne bez żadnych badań i niczego. Miała różne objawy od bólów brzucha po bardzo mocne bóle głowy, mdłości itp. Po ok 2mc jej to przeszło, lecz bardzo spadło jej libido. Tylko w czasie okresu ma ochotę na sex, tak to w ogóle, a to w związku jest dość sporym problemem, bo mając dziewczynę i 25lat głupio jest się onanizować ;/ Są właśnie z tego powodu problemy, kłótnie... Chcę namówić dziewczynę do odstawienia tabletek to o tym w ogóle nie ma mowy. Chcę ją namówić do zmiany tabletek to się boi że dalej będzie musiała przechodzić przez bóle głowy brzucha itp. Co mam robić??!?!? Myślałem o tym żeby zabrać ją na badania hormonalne i na ich podstawie lekarz przepisałby jej odpowiednie tabletki. tylko jak je zrobić? Kiedy je zrobić? trzeba odstawić tabletki? na jak długo? proszę o pomoc. Maciej

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności powinieneś na spokojnie porozmawiać ze swoją partnerką i przekonać ją do wizyty u ginekologa. Na rynku jest wiele preparatów antykoncepcyjnych, z innymi substancjami czynnymi oraz różnym ich stężeniem.

Objawy przez Ciebie opisane są częstymi działaniami niepożądanymi stosowania antykoncepcji hormonalnej. Zwykle dolegliwości te ustępują po 3-4 miesiącach, co potwierdza sytuacja Twojej dziewczyny.

Wszystkie preparaty działają w tym samym mechanizmie, zatem wykonanie badań hormonalnych jest bezcelowe. Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta kontrolna u ginekologa, który zmieni preparat na inny. Przy takim postępowaniu dolegliwości nie powinny się powtórzyć.

Pozdrawiam.