Złe nawyki żywieniowe u nastolatka

Mam 16 lat, ważę 70 kg, a mój wzrost to 169 cm. Nie palę, nie piję, ale prowadzę siedzący tryb życia. Nie mam czasu na sport, jadam nieregularnie posiłki, często objadam się na noc, często też piję napoję typu cola, jem sporo słodyczy i fast foody.
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała znajduje się w górnej granicy normy dla podanego wieku. Występuje jednak rozbieżność pomiędzy masą ciała a wzrostem. Twoje nawyki żywieniowe, czyli nieregularność posiłków, objadanie się na noc, spożywanie dużej liości fast-foodów oraz słodyczy nie są korzystne dla rozwijącego się organizmu. Regularne uprawianie sportu pozwala utrzymać prawidłową kondycję. Odchudzanie na własną rękę przez młodzież jest wysoce przeciwwskazane. W razie wątpliwości skonsultuj się ze swoim lekarzem.