Złe relacje ojca z chłopakiem córki

są sytuacje gdzie mój chłopak chce rozmawiać,ale się nie udaje.tata od kiedy mama zmarła nie potrafi rozmawiać ze mną,moimi siostrami,nie widzi problemów,odwraca się i idzie do innego pokoju.Nie wiem co robić,chce mieć stosunki z tatą dobre aby mój chłopak je miał.sytuacja ze razem z chłopakiem wzięliśmy siostrę na pizze,telefon ze mamy być w domu.przyjeżdżam a on się drze nigdzie młodszej siostrze nie kazał jechać i nigdzie z moim chłopakiem ma nie jeździć.muszępo prostu oddalić od niego

jak się czuje i czego by oczekiwała. Konieczne będzie także dopytanie taty o jego uczucia i potrzeby.Jesli niemożliwa jest rozmowa mozna spróbować skorzystać z innych form komunikacji np.listu. Wspólne wypracowanie kompromisu i zasad funkcjonowaniaumożliwi budowie więzi i dobrej relacji teraz i na przyszlosc.

Dzień dobry,

Być może takie nieporozumienia z tatą wynikają z żałoby po śmierci żony ?
Być może warto powiedzieć tacie, że zauważacie zmianę w jego zachowaniu i że może skorzystać z pomocy u profesjonalistów /psychoterapeuta, psychiatra/ ?