Złe relacje z żoną i depresja

witam. moja żona chce popełnić samobujstwo. przed ślubem26 lat temu zdradziłemją,pracuję w ochronie i często mnie niema w domu.żona ma depresie chce żebym nie chobdził na nocki do pracyrobi mi ciągle awantury, obwinia mnie za wszystko,co mam robić i gdzie się udać proszę o pomoc

Dzień dobry,

Proszę namówić żonę na wizytę u lekarza psychiatry (np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie), który wdroży odpowiednie leczenie (farmakoterapię) i/lub skieruję żonę do odpowiedniego specjalisty (psychoterapeuty).
Proszę dodatkowo rozważyć WSPÓLNE skorzystanie z konsultacji u psychoterapeuty, który zajmuje się terapią małżeńską.

Witam, warto zmotywować żonę do wizyty u psychologa, prywatnie bądź w ramach NFZ. Na NFZ potrzebuje Pan skierowanie od lekarza POZ lub lekarza psychiatry.Może Pan także zachęcić żonę do wizyty udając się na nią wspólnie. Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

w jaki sposób wiąże Pan swoją zdradę sprzed 26 lat z obecną sytuacją. Odnoszę wrażenie, że nadal nosi Pan w sobie winę za tamte wydarzenia sprzed wielu lat.
Pana żona jest w bardzo złym psychicznie stanie, ma myśli samobójcze, wskazana jest niezwłoczna pomoc specjalisty (psychoterapeuty i psychiatry), zarówno dla żony jak i dla Pana.
Życie ze świadomością, że najbliższa osoba chce się targnąć na swoje życie, jest ogromnym stresem, obciążeniem i życiem w napięciu.
Jednocześnie patrząc z perspektywy żony, jest ona w stanie zupełnej bezsilności, że jako rozwiązanie szuka rozwiązań ostatecznych.
Proszę przeanalizować, co takiego ostanio się działo w Państwa życiu, relacji, że doprowadziło do tak krytycznej sytuacji.
Proszę poczytać artykuł związany z tematyką samobójstwa http://psychiatria.mp.pl/choroby/show.html?id=76122

Proszę spróbować w pierwszej kolejności skontaktować się z telefoniczną linią zaufania http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html.
Docelowo poszukać pomocy w okolicy Państwa miejsca zamieszkania.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl