Złe samopoczucie, ciągłe zmęczenie u 30-letniej kobiety

DOBRY WIECZÓR! MOŻE TO CO ZAPYTAM WYDA SIĘ BANALNE ALE OD DŁUŻSZEGO CZASU JAKOŚ GORZEJ ZACZĘŁAM SIĘ CZUĆ (od lat nic mi nie dolegało a moje wyjscie do lekarza ograniczało się do badań okresowych w pracy) MAM 30 LAT I PODWYŻSZONE CIŚNIENIE OST. POMIAR TO 169/99 OKROPNIE MNIE WSZYSTKO MĘCZY, POCĘ SIĘ BARDZO INTENSYWNIE. CZUJĘ TEŻ DZIWNY DYSKOMFORT W LEWEJ PIERSI, TAK JAKBY MI BRAKOWAŁO TCHU I JAKBY MI KTOŚ POŁOŻYŁ CIĘŻAREK 2KG I NIE CHCIAŁ ZDJĄĆ. CIERPNĄ MI RĘCE I NOGI,CZUJĘ PULSOWANIE W GŁOWIE

Witam Panią,

Wiele z podawanych przez Panią objawów może być wynikiem nadciśnienia tętniczego. Proszę udać się do lekarza, warto wcześniej kilka razy dziennie mierzyć ciśnienie i zapisywać wartości w zeszycie samokontroli - a potem dać do wglądu lekarzowi. Proszę monitorować sobie również puls. Dyskomfort po lewej stronie klatki piersiowej może wynikać z nadciśnienia, któro najprawdopodobniej trzeba będzie leczyć, a jesli się uda, to również ustalić jego przyczynę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz