Złe samopoczucie i guzek w piersi - czy to może byc rak?

Mam problem. Jakieś 2 tygodnie temu zauważyłam na prawej piersi 'gulkę', którą gdy nacisnę to mnie boli. Z piersi nie wypływa żadna wydzielina ani nic. Czuję się osłabiona, codziennie boli mnie głowa i kręci mi się w głowie. Czy to może być rak? Dodam, że mam 17 lat.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nie odnotowano zbyt wielu przypadków raka piersi u nastolatek. Jest to problem marginalny w tej grupie wiekowej. Wszelkie zmiany w piersiach najczęściej związane są w okresie dojrzewania. Nie można również wykluczyć łagodnych nowotworów. Jeśli objawy będą się nasilać, bądź problem nie ustąpi w ciągu niedługiego czasu należy skontaktować się z lekarzem specjalistą ginekologiem. W sprawie złego samopoczucia z pewnością pomoże lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.