Złe samopoczucie i nieprawidłowy wynik witaminy B12 w ciąży

Witam, jestem w 9 tygodniu ciazy.Wyniki z krwi sa zle.Witamina B12 142ng/L.Hemiglobina 127 gL.A moj lekarz rodzinny stwierdzil ze zrobimy znow badania za miesiac i zobaczymy.Nie wiem co mam jesc, czy powinnam przyjmowac jakies leku lub brac zastrzyki z b12 domiesniowo.Prosze o rade bo czuje sie bardzo zle,bol jelit,bol glowy, zle samopoczucie.

Warto zastanowić się nad przyczynami takiego niedoboru wit B12:
zła dieta, wymioty?,
bezkwaśność żołądka i zaburzenia wchłąniania wit B12, anemia makrocytarna..
Czasem pasożyty w przewodzie pokarmowym>> kał na pasożyty
Wskazane badania; Kontrola poziomu żwelaza i ferrytyny we krwi , morf

Suplementacja witaminami
Dobre źródła wit B12 to czerwone mięso,zwłaszcza cielęce, wołowe, jajaka, wątróbka

Pozdrawiam