Złe samopoczucie i nieustanna depresja

niewiem co mam ze soba zrobic czuje sie samotny leczylem sie na depresje kiedy odstawiam lek obsesyjnie zaczynam szukac jakiejs choroby wsobie badam sie staram sie znalesc przyczyne zlego samopoczucia czuje sie jak bym zyl w innym swiecie obcy sytuacje zyciowe odbieram inaczej jak inni ludzie czasami nieczuje wspolczucia a czasami az zabardzo czasami czuje ze wszystko mam chore mam czeste kolatanie serca zawroy glowy jakoms pustke odczowam i ciagly strach niewiem co sie zemna dzieje

Podobne objawy mogą sygnalizować depresję lub zaburzenia lękowe (nerwicowe). Oprócz leków, ważne jest także podjęcie psychoterapii, która pozwoli poradzić sobie ze źródłem trudności i choroby, czyli z napięciami emocjonalnymi. Zmiana, praca nad sobą przyniesie ulgę w objawach, a także umożliwi trwałą poprawę jakości życia.

Zaburzenia lękowe mogą powodować złe fizyczne samopoczucie, przyspieszoną akcję serca, zawroty głowy, itd. Zwłaszcza, jeśli zauwazył Pan pogorszenie stanu po odstwieniu leków.Radziłabym jednak sprawdzić też stan tarczycy, a także poziom magnezu (tężyczka utajona), którego brak często daje podobne objawy do objawów nerwicowych, ale przyczyna ich występowania jest inna. Prosze udać się do swojego lekarza i opowiedziec o swoich dolegliwościach. Powodzenia!

Rozumiem, że odczuwa Pan wiele przykrych dolegliwości. Zastanawiam się dlaczego zrezygnował Pan z przyjmowania leku i czy było to skonsultowane z lekarzem. Skoro czuje się Pan lepiej po leku, to dlaczego z niego rezygnować? Warto byłoby połączyć farmakoterapię z psychoterapią, jest to najskuteczniejsze leczenie jeśli chodzi o depresję.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz