Złe samopoczucie i podwyższone ciśnienie krwi

W ostanich kilku tygodniach mam zle sampoczucie. W tamtym tygodniu moje cisienie wynioslo 158/109. Zmierzone zostalo pierwszy raz od dluzszego czasu. Zawsze bylo w normie. Towarzysza temu uczucie cisnienia w glowie, ogromny spadek energii, czasem trudnosci w odychaniu, lub problemy z widzieniem. Powiedziano mi, zebym zrobila badanie krwi pod katem ukrytej cukrzycy, i sprawdzila krazenie krwi. Czym to moze byc spowodowane? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam Agnieszka

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę wykonać zalecone badania. Po otrzymaniu wyników możliwe będzie postawienie rozpoznania.