Złe samopoczucie i silna depresja po zażywaniu leku Alprox

witam cierpie na zaburzenia depresyjno lekowe biore alprox od 3 lat w dawce 0,25 rani i 0,25 wieczorem moj lekarz psychiatra przepisuje mi tylko leki ktorych nie biore ze wzgledu na skutki uboczne .jakis czas po zazywaniu leku alprox czulam sie swietnie niestety od jakiegos czasu czuje sie gorzej dopadla mnie silna depresja nie wychodze z domu wszystkiego sie boje mam zawroty glowy caly czas prosze o pomoc

Farmakoterapia w leczeniu psychiatrycznym powinna być każdorazowo konsultowana z prowadzącym lekarzem. Jeśli odczuwa Pani trudności w omawianiu tych kwestii z obecnym psychiatrą proponuje zmianę i rozważenie uzupełnienia leczenia o psychoterapie. Samodzielna zmiana dawkowania lub odstawienie leku ma zawsze negatywne konsekwencje dla procesu leczenia.

Alprox jest środkiem uspokajającym, który - ze względu na duże ryzyko uzależnienia - powinien być stosowany jedynie doraźnie. Alprox nie jest środkiem, który leczy depresję. W leczeniu depresji stosuje się inne środki. Dodatkowo farmakoterapia musi być połączona z psychoterapią, aby przyniosła trwałe efekty. Proponuję znaleźć doświadczonego psychiatrę, któremu Pani zaufa i stosować się do jego zaleceń. Oprócz tego należy rozpocząć psychoterapię.