Złe samopoczucie od dłuższego czasu - o czym to może świadczyć?

Witam.  Jestem dziewczyną, mam 16 lat, wzrost: 170, waga: 65 kg. Od dłuższego czasu źle się czuję. Jestem osłabiona, gdy wstaję z łóżka mam czarno przed oczami, mam niskie ciśnienie około 102/65. Mam też problemy z oddawaniem moczu. Często chodzę do toalety, ale zawsze mam uczucie nieopróżnionego do końca pęcherza. Czasem mam uczucie jakbym miała zaraz zasłabnąć. Czasem nie mam apetytu, mogłabym nie jeść przez cały dzień. A czasem przeciwnie: mogę zjeść bardzo dużo. Jeśli boli mnie brzuch to zazwyczaj po lewej stronie, na dole, obok pępka, nad biodrem. Bóle głowy czasem występują, trwają dosłownie 2 sekundy, są mocne, jakby uderzenie młotkiem. Ogólnie nic mi się nie chce. Robiłam badania i wyszły dobrze. Krzywa cukrowa w normie. Badania moczu także. Morfologia, ob, biochemia, crp też dobre. Nie wiem co mi jest.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani dolegliwości są bardzo niecharakterystyczne, dlatego nie jest możliwe wskazanie jednej, konkretnej przyczyny, która by za nie odpowiadała. W celu rozszerzenia diagnostyki proponuję:
- usg jamy brzusznej i układu moczowego (z pełnym pęcherzem i po mikcji) - w celu oceny, czy rzeczywiście są zalegania moczu oraz, czy w jamie brzusznej jest wszystko w porządku
- EKG serca. Wartość Pani ciśnienia tętniczego nie są patologią, często u młodych kobiet są takie ciśnienia.
- oznaczenie TSH - badanie przesiewowe w kierunku chorób tarczycy, często zaburzenia tego gruczołu dają takie niespecyficzne objawy

Pani dolegliwości mogą być również związane z okresem dojrzewania - z burzą hormonalną, która zachodzi w tym wieku w organizmie. Ale by mieć pewność w pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny organiczne.

Serdecznie pozdrawiam.