Złe samopoczucie po antykoncepcji hormonalnej

Witam. Przez 2 miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne Azalia. Niestety, bardzo zle się po nich czułam, dlatego zdecydowałam się z nich zrezygnować. Okropnie się czuję, mam bóle głowy, gorszą kondycję skóry i włosów, zawroty głowy a nawet mdłości. Czy mogą to być skutki odstawienia? Tabletek nie biorę już 11 dni a krwawienia jeszcze nie było. Czy mam się czym martwić czy raczej to normalne, gdy zrezygnuje się z przyjmowania hormonów?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie objawy mogą być wynikiem zarówno stosowania jak i zaprzestania antykoncepcji. Proszę odczekać pewien czas aby Pani własna gospodarka hormonalna mogła dojść do siebie.