Złe samopoczucie po nowych tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, tydzień temu zaczęłam brać nowe tabletki antykoncepcyjne S****. Od tego momentu źle się czuję, mam duszności. Czy mam natychmiast odstawić tabletki, czy wybrać opakowanie do końca?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku, gdy rzeczywiście wiąże Pani obserwowane dolegliwości z rozpoczęciem zażywania antykoncepcji hormonalnej, należy przerwać przyjmowanie tabletek i zgłosić się do ginekologa oraz lekarza pierwszego kontaktu, w celu ustalenia dalszego postępowania. W niektórych przypadkach w związku z tym, że antykoncepcja hormonalna zwiększa krzepliwość krwi,  może dochodzić do powstawania skrzepów w naczyniach krwionośnych, co może skutkować występowaniu zatorowości płucnej. Jednym z jej głównych objawów jest duszność.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!