Złe samopoczucie po odstawieniu leków na nerwicę

Witam, mam 26 lat. Lekarz psychiatra stwierdził u mnie nerwicę lękową. Miałam trudne dzieciństwo oraz okres dojrzewania. Teraz jakby boję się świata. Nie mogę sama chodzić do sklepu, bo zaraz wydaje mi się, że zemdleję. Zaczęłam stosować tabletki Asertin 50 dwa razy dziennie, zażyłam dwa opakowania, po czym sama je odstawiłam. Teraz czuję się fatalnie, kręci mi się w głowie, jest mi niedobrze, piszczy mi w uszach, no i mam znowu kłopoty ze snem. Proszę o poradę! Nie chcę chodzić na terapię, bo lekarz jest dosyć drogi i nie stać mnie na niego. Czy istnieje jakiś inny sposób na złagodzenie objawów z odstawienia, może Hydroxizina w tabletkach by pomogła? Dodam, że staramy się z mężem o dzidziusia i nie chcielibyśmy, aby jakieś lekarstwa nam zaszkodziły.

Witam serdecznie! Nie podaje Pani przyczyny odstawienia leku. Takie postępowanie nie było słuszne. Decyzję o możliwości odstawienia leku zawsze podejmuje lekarz. Jest to szczególnie ważne u pacjentów leczonych psychiatrycznie.
Hydroxyzyna jest skutecznym lekiem, nie wiem jednak czy dla Pani jest on wystarczający. Decyzję o leczeniu może podjąć jedynie lekarz po uprzednim zbadaniu pacjenta. Z tego też względu zachęcam Panią do konsultacji ze swoim psychiatrą.
Pozdrawiam