Złe samopoczucie po porodzie: co jest ze mną nie tak?

Witam serdecznie. Mam 20 lat i dwa miesiące temu urodziłam dziecko. Poród nie był taki straszny, choć niunia, jak to mówili mi lekarze, urodziła się na generała z rączka w górze, ale nie było aż tak źle. Gorzej było potem, miałam straszne omdlenia i złe samopoczucie. Po tygodniu wróciłam do szpitala z tymi objawami. Wtedy lekarze podejrzewali, że mnie źle oczyścili po porodzie i zrobili mi ten zabieg, lecz niestety to też nic nie pomogło. Następnie doszli do tego, że mam słabą hemoglobinę i wtłoczyli mi krew. Po tym zrobiło mi się troszkę lepiej i wypisali mnie do domu. Było wszystko w porządku, aż do teraz. Jestem już dwa miesiące po porodzie i mam plamienia. Nie karmię piersią i nie wiem, czy to może już okres mi przyszedł, ale do tego mam okropne samopoczucie. Cały czas jestem śpiąca, gdzie wcześniej tego nie odczuwałam. Mam jakieś dziwne myśli, boję się czegoś, tak mam od dwóch dni. Robi mi się często zimno, choć jest w domu ciepło i przechodzą mnie często dtreszcze. Czy to może być przyczyna tych plamien? Czy znowu coś jest ze mną nie tak? BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ. Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Witam serdecznie.
Skoro Pani odstawiła dziecko od piersi należy spodziewać się miesiączki. Najprawdopodobniej plamienia mają związek z okresem.
Osłabienie może wynikać z niedokońca wyrównanej niedokrwistości. Dlatego należy wykonać badanie morfologii krwi. Złe samopoczucie po porodzie może wynikać z przemian hormonalnych jakie w tym czasie zachodzą w organizmie kobiety. Jest to czas dużych zmian. Warto zaopatrzyć się w zestaw wtamin i minerałów przeznaczonych dla kobiet. Obniżenie nastroju, lęki mogą świadczyć o depresji poporodowej. Proszę skonsultować się z psychiatrą.
Pozdrawiam.