Złe samopoczucie po przyjmowaniu leków benzodiazepinowych

Witam. Zadam głupie pytanie, bo nie do końca wierzę w jakąkolwiek pomoc. Odstawiłem kilka miesięcy temu benzodiazepiny, brałem je kilkanaście lat i nadal czuję się bardzo źle. Żadne leki nie pomagają oprócz benzo. Jak mam więc nie wrócić do tych leków a jednocześnie jeszcze trochę pożyć?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!
Benzodiazepiny są środkami o silnym potencjale uzależniającym. Podczas ich gwałtownego odstawienia dochodzi do rozwoju, paradokslanie podobnych objawów z powodu których zazwyczaj przyjmowane są te leki - lęku, niepokoju, złego samopoczucia czy trudności z zasypianiem. Benzodiazepiny powinny być odstawiane bardzo powoli - nawet w ciągu kilku miesięcy. Konieczne jest powolne zmniejszanie przyjmowanej dawki, a niejednokrotnie również zmiana dotychczas przyjmowanego preparatu na inny, o mniejszym działaniu uzależniającym. Jeśli używał Pan wspomnianych preparatów przez okres dłuższy niż 3-4 tygodnie proponuję zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego, gdzie otrzyma Pan fachową pomoc.

Witam Pana Serdecznie,

Sugerowałabym rozważenie przez Pana podjęcie terapii, która pomogłaby Panu w uzyskaniu dobrostanu, do czego mocno Pana zachęcam.

Na sen polecałabym naturalną, skuteczną, rekomendowaną Melatoninę, dostępną w aptece.

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej