Złe samopoczucie po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam Biore tabl. antykoncepcyjne Microgynon 21 na torbiel jajnika juz drugi miesiac.Na wizyte u lekarza musze poczekac e mój problem jest taki ze od drugiego listka tych tabletek zle sie czuje coraz gorzej czuje dziwne uklucia w brzuchu i nietylko tam, burczy w brzuchu mimo ze nie jestem głodna, i mam dziwne luzne wypróznienia. Próbowałam juz jesc wiecej warzyw i jogurtow bo moze to brak błonnika , pic zioła ale nic nie pomogło i tu pytanie czy powinnam odstawic tabletki?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli podejrzewa Pani, że dolegliwości są spowodowane działaniem antykoncepcji hormonalnej oraz nie ma możliwości przyspieszenia wizyty u ginekologa to należy odstawić tabletki. Podczas wizyty specjalista dokona modyfikacji leczenia.