Złe samopoczucie po przyjmowaniu tabletek na nerwicę lękową

Witam 2 tygodnie temu byłem u psychiatry i przepisał mi tabletki na nerwice lękową jakieś antydepresanty ale one mi nie pomagają tylko jeszcze gorzej sie po nich czuje czy mam kontynułować leczenie ? za 2 tygodnie mam znów wizyte ale nie wiem czy wytrzymam bo moje lęki sie powiększyły. Mam tak jakby płytki sen nie moge pżadnie usnąc a przed tymi lekami normalnie sypiałem i wiec tylko miałem lęki w dzień a teraz cały dzień źle sie czuje i w nocy czy to tylko przejściowe ? czy jak ?

Dzień Dobry,

Pierwsze 14 dni stosowania leków psychiatrycznych jest okresem adaptacji organizmu do leków. Standardem w leczeniu jest wizyta u lekarza prowadzacgopo 14 dniach celem ustalenia dalszej lekoterapii. To Pani jednak sama powinna zdecydować czy jest Pani w stanie czekać te 14 dni czy samopoczucie Pani na tyle pogorszyło się że potrzebuje Pani pilnej zmiany leku czy dawki. Przy okazji nerwicę lekową leczy sie poprzez psychoterapię :) Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam,
Objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na potrzebę zmiany leków. Nie zawsze uda się lekarzowi za pierwszym razem dobrać odpowiednią farmakoterapię. Na pewno warto skonsultować się z lekarzem przed wyznaczonym terminem wizyty. Zachęcam także do skorzystania z psychoterapii, która może być bardzo pomocna w całym procesie leczenia. W czasie jej trwania odnajdzie Pan sposoby radzenia sobie z lękiem, co będzie bardzo pomocne po zakończeniu leczenia farmakologicznego.
Pozdrawiam
Ewa Czernik