Złe samopoczucie po stosowaniu Elicea

witam, juz9 miesiecy przyjmuję elicea5 i zaczełam sie po niej zle czuc straszny niepokoj bole w klatce piersiowej sennosc, brak motywacji uczucie pelnej glowy i odrealnienia, przepisała mi ją Pani neurolog na fobię i lęki społeczne, obecnie chodzę na terapię do psychoterapeuty i czuję się dużo lepiej, natomiast jak zazyje elicea 5 za dwie godziny juz nie mogę normalnie funkcjonować, nie mam narazie kontaktu z moim lekarzem ponieważ jest na urlopie,dzieje się tak od tygodnia, czy mogę ją odstawić

Witam,

proszę nie odstawiać leku nagle – grożą wtedy skutki zespołu odstawienia, takie jak: silny niepokój, lęki, pobudzenie, drżenie, bezsenność, depresja, poczucie ogólnego rozbicia, mdłości itp. Należy z tabletek schodzić powoli zmniejszając dawkę – powinno być to skonsultowane z lekarzem prowadzącym, może to trwać nawet 2 miesiące. Nie wiem jak długi urlop zaplanował Pani lekarz, ewentualnie może Pani zapytać o poradę innego specjalisty.

Jeśli jest Pani pod opieką psychologa i nie czuje potrzeby wsparcia farmakologicznego, jest to moim zdaniem dobry pomysł. Jednak proszę liczyć się z tym, że część objawów może wrócić, aż do czasu, gdy rozprawi się Pani z nimi podczas psychoterapii. Leki niestety działają tylko na objawy, ale nie na źródło problemów, jak to robi psychoterapia.

Pozdrawiam
Elwira Chruściel

Jeśli nie może się Pani skonsultować ze swoim lekarzem, a objawy są silne- warto skonsultować się z innym lekarzem psychiatrą.