Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złe samopoczucie po tabletce 72h po - czy to normalne skutki uboczne?

Witam, mam 21 lat. Ostatnią miesiączkę miałam 9 grudnia. Przy stosunku z partnerem, pękła nam prezerwatywa (17.12). Zażyłam tabletkę 72h po (2 doba). Dostałam krwawienia po 5 dniach (niepożądany skutek uboczny przyjęcia tabletki). Planowo powinnam dostać miesiączkę 5 stycznia. Do dnia dzisiejszego nie pojawiła się (18.01). Moje samopoczucie jest złe, jestem osłabiona, zmęczona, mam momenty że za chwile zemdleje oraz będę wymiotować. A co mnie martwi - mam obfity, biały wydzielający się śluz. Jest bardziej intensywny aniżeli wcześniej. Czy jest możliwość ciąży? Z góry dziękuje za odpowiedź! Z poważaniem, Kamila
, 21 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Witamy!

Skuteczność antykoncepcji "72h po" jest wysoka, w związku z tym prawdopodobieństwo ciąży jest minimalne przy zażyciu tabletki w ciągu 2. doby od stosunku. Jednakże aby wykluczyć możliwość ciąży należy wykonać test ciążowy, wynik testu wykonanego teraz powinien być wiarygodny.
Niezależnie od wyniku testu warto skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety