Złe samopoczucie po tabletce 72h po - czy to normalne skutki uboczne?

Witam, mam 21 lat. Ostatnią miesiączkę miałam 9 grudnia. Przy stosunku z partnerem, pękła nam prezerwatywa (17.12). Zażyłam tabletkę 72h po (2 doba). Dostałam krwawienia po 5 dniach (niepożądany skutek uboczny przyjęcia tabletki). Planowo powinnam dostać miesiączkę 5 stycznia. Do dnia dzisiejszego nie pojawiła się (18.01). Moje samopoczucie jest złe, jestem osłabiona, zmęczona, mam momenty że za chwile zemdleje oraz będę wymiotować. A co mnie martwi - mam obfity, biały wydzielający się śluz. Jest bardziej intensywny aniżeli wcześniej. Czy jest możliwość ciąży? Z góry dziękuje za odpowiedź! Z poważaniem, Kamila
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Skuteczność antykoncepcji "72h po" jest wysoka, w związku z tym prawdopodobieństwo ciąży jest minimalne przy zażyciu tabletki w ciągu 2. doby od stosunku. Jednakże aby wykluczyć możliwość ciąży należy wykonać test ciążowy, wynik testu wykonanego teraz powinien być wiarygodny.
Niezależnie od wyniku testu warto skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl