Złe samopoczucie podczas odstawiania Cloranxen

witam serdecznie! 1,5 biorę Citaxin - 1/4 najpierw, teraz 2 tydzien 1 cala 20mg. Brałam także Cloranxen 1-2 tabletki, czyli 2,5 mg. Po 2 tyg od rozpoczęcia farmakoterapii, czułam się rewelacyjnie! natrętne myśli odeszły, lęki tak samo, żyć się chciało! Niestety odkąd zaczęłam odstawiać Cloranxen, czyli tydzień temu, z dnia na dzień wszystko wraca. Czy to siła sugestii? Czy to możliwe? Czy tak bywa przy leczeniu, odstawianiu,a potem się reguluje? proszę o odpowiedź, pozdrawiam!

Dzień dobry,

Najlepiej jak Pani porozmawia o tym ze swoim lekarzem prowadzącym.
Trudno też udzielić jednoznacznej odpowiedzi - wszystko zależy od konkretnego przypadku, u jednych objawy będą wracały wraz z odstawieniem leków, a u innych nie.
Stąd jeżeli nie podejmowała Pani leczenia psychoterapeutycznego, może warto i o takim leczeniu pomyśleć ? Zająć się leczeniem przyczyny Pani objawów ?

Leki regulują biochemię, ale nie wpływają na przyczyny czyli napięcia emocjonalne i trudności będące prawdziwym źródłem objawów. To tak jak tabletki antybólowe uśmierzają cierpienie, ale nie likwidują przyczyn choroby. I gdy przestana działać, ból czyli objaw wraca.
Zachęcam zatem do podjęcia psychoterapii i poradzenia sobie z przyczynami trudności.