Złe samopoczucie pomimo zdrowej diety

Dzień dobry, ostatnim czasem zaczęłam się zdrowo odżywiać i ćwiczyć, jem co 3h jednak mimo to ze nie podjadam między posiłkami mam złe samo poczucie bo mój organizm domaga się jedzenia, jaki suplement diety zachorował by to uczucie? Chociaż by do czasu zmniejszenia żołądka? Mam jeszcze pytanie co do wody, wyczytałam ze należy pić do 3l wody dziennie, pije dziennie gdzieś ok 2l woda, czy zamiast takiej ilości wody powinnam stosować hydrominum? Może za duzi jej pije?

Witam serdecznie,

Nasuwa się pytanie oby na pewno jada Pani zdrowo. Prawidłowo dobrany jadłospis powinien uwzględniać Pani zapotrzebowanie kaloryczne, styl życia, stan zdrowia, aktywność fizyczną itp. Jeżeli często odczuwa Pani głód, źle się Pani czuje to znak że dieta wcale nie jest dobrze dobrana. Najprawdopodobniej jada Pani zbyt mało, posiłki nie są zbilansowane pod względem składników odżywczych. I tu nie trzeba szukać żadnego suplementu diety a udać się o pomoc do specjalisty, który ułoży odpowiednią dietę.
Picie 3l wody na dzień to lekka przesada, wystarczy 2l szczególnie w okresie zimowym. Suplement hydrominum jest na usunięcie wody z organizmu, a czy badała Pani swój poziom płynów metabolicznych że stwierdza iż taki preparat jest potrzebny? Wystarczy pić wodę, wodę z cytryną, ziołowe herbaty oraz zadbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną a nadmiar wody z organizmu powinien ustąpić(o ile taki u Pani jest)
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk