Złe samopoczucie, przyspieszona akcja serca i uderzenia gorąca

Prowadzilam zla diete nie zawsze lykalam witaminy. Pilam przez długi czas kawe na pusty zoladek bez sniadania. Od jakiegos czasu miewalam stany lekowe(aktualnie bardzo nasilone) pare dni temu wypilam za duzo alkoholu i do tej pory czuje sie fatalnie. Mam przyspieszone bicie serca, zajady na ustach, bezsennosc, brak apetytu, dretwienie ciala, nie mam sily wstac z lozka, jestem dosyc blada ale pojawiaja sie tez uderzenia goraca. to moze byc anemia lub nerwica?nie jest mi niedobrze, ale jestem slab

Witam.
Opisuje Pani całą gamę objawów, które mogą być powodowane przez jakieś niedomaganie cielesne bądź psychiczne. Zła dieta, brak dobrych nawyków żywieniowych, pokazuje Pani stosunek do siebie, który nie świadczy o trosce o swoje zdrowie. Warto przyjrzeć się powodom dla których tak jest.
Oczywiście wiele z opisywanych dolegliwości może być wynikiem braku właściwych składników, lub jakiejś choroby, anemia to tylko jedna z opcji. Może też być tak, że są to objawy natury emocjonalnej świadczące o Pani trudnościach w tym zakresie. Warto zająć się sobą i skonsultować z lekarzem rodzinnym, zrobić badania które wstępnie pokażą kierunek diagnozy, a później leczyć adekwatnie do tego co stwierdzi lekarz.

Pozdrawiam.
Justyna Dziwólska - Adamus

www.psychoterapia.lublin.pl

Witam, łykanie witamin niekoniecznie jest korzystne. Wystarczy odpowiednio się żywić.
Ale jak sama Pani pisze nie żywi się Pani zdrowo.
Proponowałbym aby Pani zrobiła sobie badania na poziom wapnia i magnezu,
badanie krwi naturalnie pod kątem anemii ale przede wszystkim już teraz powinna zrobić sobie Pani termin u psychoterapeuty ze względu na możliwość nerwicy z objawami somatycznymi.
Pozdrawiam ciepło

Witam,
Wszystko o czym Pani pisze wskazuje na zaburzenia psychosomatyczne, czyli takie, których objawy są w ciele a przyczyny w psychice. Wspomniała Pani o stanach lękowych - w jakich sytuacjach się pojawiały? Jak często? Niestety mam zbyt mało informacji na temat Pani obecnej sytuacji abym mogła w pełni odpowiedzieć na zadane pytanie. |
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska