Złe samopoczucie w pozycji leżącej w 34. tygodniu ciąży

Witam jestem w 34 tyg ciazy blizniaczej. Gdy leze na boku i czuje ze dzieci wypychaja sie w brzuszku,brzuch robi sie jak kamien i wtedy czuje jakby mi krew do glowy nie doplywala,jakbym lezala za dlugo glowa w dol. Po chwili to ustepuje. Robi sie to tylko w pozycji lezacej mam uczucie duszenia..Moja lekarka mowi ze to przez ucisk. Ja sie niepokoje bo mam uczucie ze ktos mi tlen odcina.Prosze o porade.

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy są spowodowane najprawdopodobniej przez ucisk macicy na naczynia, proszę w czasie leżenia, kłaść się na lewym boku.
Pozdrawiam