Złe samopoczucie wśród ludzi i strach przed odezwaniem się

Jestem dziewczyną, mam 17 lat. Źle mi wśród ludzi. Nie uważam siebie za nieatrakcyjną. Również uważam, że mam fajną osobowość. Jednak opinia innych na mój temat strasznie źle na mnie wpływa. Często widzę też jak dziewczyny w szkole siedzą i mnie obgadują. Przestałam nawet rozmawiać z ludźmi w klasie, mam tylko jedną dobrą koleżankę. Nie byłam taka dopóki nie weszłam do technikum. Teraz boję się odezwać, przez co ludzie myślą, że nie mam nic do powiedzenia.

Witam serdecznie,
Napisałaś, że nie byłaś taka dopóki nie rozpoczęłaś nauki w technikum - co takiego się wtedy wydarzyło, że źle się czujesz wśród ludzi.
Pozdrawiam

Witam Cię Serdecznie,

Z opisu wynika, że bardzo mocno obawiasz się oceny Innych.
Myślę, ze warto byłoby porozmawiać na ten temat z Mamą i podjąć decyzję o uczestnictwie w terapii psychologicznej rozwojowej, by pomóc samej sobie, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Z przesłaniem radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com