Złe samopoczucie - wynik odstawienia tabletek czy ciąża?

Tabletki odstawiłam 18 października. 23-go dostałam normalny okres, tak jak zawsze. Potem już nie brałam tabletek i kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia 1 listopada. Następnie po trzech dniach o mały włos nie zemdlałam. Zrobiło mi się słabo, po tem powtórzyło się to jeszcze raz. 13 listopada dostałam okresu, co prawda zawcześnie, bo cykl mam co 26, 27 dni, i był strasznie krótki, bo trwał trzy dni i niezbyt obfity, tak jak zawsze. Zrobiłam test ciążowy po 16 listopada - wyszedl negatywnie, no i znowu wiem, że to głupie, ale kochałam się bez zabezpieczenia. I w tym momencie mija 28 dni od ostatniego okresu i nadal nie mam okresu. W głowie mi się kreci czasami, mam mdłości, bolą mnie jajniki, podbrzusze, w ogóle słabo się czuję, mam wrażenie , że coś tam się dzieje, piersi mi nie urosły, tak jak przed każdym okresem, ale mam czasami mrowienia, mam jasnobiałą albo raczej bialoprzezroczystą wydzielinę z pochwy. Mam pytanie, czy test mogł się mylić? Czy to są normalne objawy po odstawieniu tabletek? Albo czy to może jednak ciąża?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Objawy, które Pani opisuje, nie są "normalne" po odstawieniu tabletek, ale też nie muszą być spowodowane ciążą - tylko np. niedokrwistością, chorobą wrzodową żołądka... Proszę zrobić test ciążowy, a najlepiej dwa. Test ciążowy niekiedy może mieć fałszywy wynik (najczęściej, gdy zrobi się go zbyt wcześnie).

Pozdrawiam!