Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złe samopoczucie, zasłabnięcia i podwyższone ciśnienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od ponad 3 lat brałam tabletki antykoncepcyjne (mam PCD) z jedną przerwą, w trakcie której miałam częste epizody zasłabnięć, złego samopoczucia i podwyższonego ciśnienia. Dwa dni temu postanowiłam znowu odstawić tabletki z powodu złego samopoczucia, ale obawiam się powrotu zasłabnięć itp. Czy jest jakiś sposób na to, aby zapobiec w/w objawom z odstawienia? W postaci wzmacniających tabletek np.? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, Powinna się Pani skontaktować z ginekologiem prowadzącym leczenie antykoncepcyjne. Konieczna może się okazać zmiana preparatu, gdyż to jego działania nieporządane są przyczyną dolegliwości. Przyczyną może być nadciśnienie - zarówno nie wykryte przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek, jak i wywoływane przyjmowaniem antykoncepcji. Bezpośrednio mogę zalecić jedynie picie dużej ilości płynów, umiarkowanej ilości kawy

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy