Złe samopoczucie, zawroty głowy i brak apetytu po odstawieniu plastrów antykoncepcyjnych

Witam! Mam pewien problem. Otóż brałam antykoncepcję w postaci tabletek Diane 35 przez ok. 2 lata, później przeszłam na stosowanie plastrów Evra, którą też stosowałam ok. 2 lata. Pomiędzy przejściem z tabletek na plastry nie zrobiłam przerwy. Teraz je odstawiłam. Skończyłam stosowanie ostatniego pudełka i pojawił się okres. Było wszystko normalnie jak zawsze. Jestem 6 dni odkąd jestem bez plastra (nie wliczając w to krwawienia). Od 4 dni mam problem. Mam okropne zawroty głowy. Mam problemy z równowagą, czuję osłabienie organizmu, nie mam apetytu, dostałam gorączki, mam wzdęcia i wciąż boli mnie brzuch. Zastanawiam się czy to normalne, że tak się właśnie czuję i jak długo to potrwa.

Czy organizm próbuje się przyzwyczaić do tego, że już ich nie używam i się buntuje, ponieważ nie dostaję tych hormonów, do których się przyzwyczaił i stąd tak się czuję? Czy mogą być jakieś inne objawy i działania niepożądane po odstawieniu antykoncepcji po tak długim czasie stosowania? Czy powinnam się martwić? Proszę o odpowiedź, ponieważ bardzo stresuje mnie sytuacja, w której się znajduję. :(

Witam serdecznie!
Opisywane objawy niekoniecznie muszą być objawem ostawienia antykoncepcji hormonalnej. Najczęstsza przyczyną bólu brzucha z towarzyszącą gorączkązatrucia pokarmowe oraz infekcje wirusowe. Pragnę zauważyć, iż gorączka jest objawem stanu zapalnego toczącego się w organizmie, dlatego nie można traktować jej jako objawu odstawienia tabletek. W obecnej sytuacji wskazana byłaby wizyta u lekarza rodzinnego, który przeprowadzi pełne badanie lekarskie i ustali przyczynę dolegliwości. Pozdrawiam Anna Syrkiewicz