Źle się czuję i mało jem - czy to anemia?

Witam, jestem mężczyzną, mam 24 lata. Zacznę od tego, że mało jadam. Chodzę do kardiologa, bo stwierdził on, że najprawdopodobniej cierpię na wypadanie płatka sercowego, ale żeby to potwierdzić, to muszę czekac na USG i EKG Holtera. Lekarze kazali mi też zrobić badanie krwi na anemię, ponieważ jestem blady, bez sił, mam problemy z koncentracją, czasami miewam zawroty głowy tak mocne, że muszę usiąść. Schudłem 10 kg w około 5 miesięcy i często choruje, ciągle męczy mnie katar i kaszel, ale na testach alergicznych nic nie stwierdzono. Prosiłbym, aby na podstawie wyników badań krwi ktoś ocenił, czy wszystko jest ok, ponieważ lekarz rodzinny twierdzi, że nie mam anemii. Oto wyniki: WBC-6.40 10e9/L NEU-2.69 42.0% LYM-2.51 39.1% MONO-.641 10.0% EOS-.433 6.76% BASO-.133 2.08% RBC-5.39 10e12/L HGB-10.1 mmol/L HCT-.479 L/L MCV-88.9 fL MCH-1.87 fmol mchc-21.0 mmlo/L RDW-11.7 % PLT-323 MPV-7,29 Z tego co widzę wszystko poza MPV jest chyba w normie. Co z tego wynika?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wyniki są w większości prawidłowe.
Odchylenia, to nieco podwyższone stężenie bazofilów oraz minimalnie obniżone MPV(średnia objętość płytek krwi). Nie budzi to jednak większego niepokoju.
Poszukiwanie przyczyny wymaga pogłębienia diagnostyki, której podstawą musi być szczegółowy wywiad lekarski oraz badanie fizykalne.

Pozdrawiam