Źle się czułam, odstawiłam tabletki. Dlaczego mam znowu okres?

Witam serdecznie! Bardzo proszę o pomoc, o udzielenie informacji ! Pierwszy raz zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Pierwszą wzięłam zgodnie z zaleceniami w dniu okresu, jednak po 9 dniach brania odstawiłam tabletki, ponieważ źle się czułam - bolały mnie piersi, były bardzo nabrzmiałe, miałam plamienie itd. Po kolejnych 5 dniach ponownie dostałam okres. Jestem zmartwiona - czy to ja go wywołałam? Oczywiście w tym czasie byłam bardzo podenerwowana - nowa praca, proces rekrutacyjny itd. Ale martwi mnie to, że to taki krótki czas między jednym a drugim okresem? Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Wystąpiło u Pani zapewne tzw. krwwienie z odstawienia. Nie jest to "normalna miesiączka", a wynik odstawienia tabletek antykoncepcyjnch. W przypadku złej tolerancji leku najlepiej jest porozumieć się z lekarzem, który go przepisał, nie zaś podejmować działania na własną rekę.