Złe widzenie dali u 10-latka

Dzien dobry. Mam 10 lat i kiepsko widzę w dal. Noszę okulary. Moja wada wzroku to -3,5. Co mam zrobić?
10 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Musisz pozostać pod stałą kontrolą okulisty. Konieczne jest także zastosowanie okularów korekcyjnych. Ewentualna korekcja wady wzroku możliwa jest dopiero po osiągnięci mniej więcej 21 lat. Wtedy to oko przestaje już rosnąć.