Złe widzenie po zabiegu usunięcia zaćmy

Panie doktorze, mój tata dwa tyg.temu przeszedł zabieg usunięcia zaćmy,nadal nie widzi dobrze, są jakieś powikłania związane z rogówką, ma różne krople i w tym atropinę 2 razy dziennie przez co wciąż nie wie czy dobrze widzi.Czy to błąd lekarza że tak się dzieje?Po co w takim przypadku te krople które rozszerzają źrenice?

Witam. Atropinę przepisuje się w przypadku powikłań głównie o charakterze zapalnym, a powodując rozszerzenie źrenicy, zapobiega ona powstawaniu zrostów w Komorze Przedniej oka, więc działa jak najbardziej pozytywnie. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, zmiany zapalne często wymagają długiego leczenia.