Złe widzenie, zawroty i ból głowy po urazie głowy

Witam, w kwietniu bieżącego roku doznałem urazu głowy z utratą przytomności, po czym przebywałem w szpitalu wykonano mi badanie TK - bez zmian patologicznych, po wyjściu ze szpitala doskwierało mi podwójne widzenie, zaburzenia równowagi, krwotoki z nosa, a w późniejszym czasie drętwienie lewej strony ciała, niepokojąc się powtórzyłem badanie TK prywatnie, ponownie nie wykazało jakichkolwiek zmian urazowych. Zgłosiłem się do neurologa, który skierował mnie na badania dna oka - bez zmian oraz badanie EEG - bez zmian zadecydował także o skierowaniu na rezonans magnetyczny, który podobnie jak TK nie wykazał jakichkolwiek zmian. Sprawa ciągnie się już 4 miesiąc, lekarz neurolog twierdzi, iż wszystko badania dotyczące urazu zostały przeprowadzone, natomiast mi dalej dokuczają takie dolegliwości jak: szybkie meczenie się, czarne plamki przed oczami i rozmazane widzenie, zawroty głowy i silne bóle głowy (szczególnie po spożyciu nawet małej dawki alkoholu), stany podgorączkowe głownie 37 - 37.3, rozkojarzenie oraz niejednokrotnie mimowolne drgania mięśni. Badania TK wykonane zostały bez podania kontrastu natomiast MRI z środkiem cienującym. Co może mi dolegać? Czy badania, które wykonałem wyczerpująco zamykają kwestie urazową? Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam. Jakub

Takie badania jakie zostały u Pana wykonane całkowicie wykluczają kwestie pourazowe Pana dolegliwości. Neurolog wykluczył wszelkie możliwości neurologicznych przyczyn Pana dolegliwości. Raczej obecne dolegliwości nie mają podłoża związanego z uszkodzeniem układu nerwowego. Trzeba zastanowić się nad konsultacją z okulistą (zaburzenia widzenia) oraz laryngologiem (zawroty głowy). Być może sam uraz wywołał psychiczne zaburzenia objawiające się dolegliwościami jakie Pan opisuje. Może warto byłoby jeszcze z tym problemem skonsultować się z psychologiem. Myślę, że to neurolog powinien zadecydować o dalszym sposobie postępowania, gdyż on najlepiej zna Pana przypadłości i historię z nimi związaną.