Złe widzenie, zawroty i ból głowy po urazie głowy

Witam, w kwietniu bieżącego roku doznałem urazu głowy z utratą przytomności, po czym przebywałem w szpitalu wykonano mi badanie TK - bez zmian patologicznych, po wyjściu ze szpitala doskwierało mi podwójne widzenie, zaburzenia równowagi, krwotoki z nosa, a w późniejszym czasie drętwienie lewej strony ciała, niepokojąc się powtórzyłem badanie TK prywatnie, ponownie nie wykazało jakichkolwiek zmian urazowych. Zgłosiłem się do neurologa, który skierował mnie na badania dna oka - bez zmian oraz badanie EEG - bez zmian zadecydował także o skierowaniu na rezonans magnetyczny, który podobnie jak TK nie wykazał jakichkolwiek zmian. Sprawa ciągnie się już 4 miesiąc, lekarz neurolog twierdzi, iż wszystko badania dotyczące urazu zostały przeprowadzone, natomiast mi dalej dokuczają takie dolegliwości jak: szybkie meczenie się, czarne plamki przed oczami i rozmazane widzenie, zawroty głowy i silne bóle głowy (szczególnie po spożyciu nawet małej dawki alkoholu), stany podgorączkowe głownie 37 - 37.3, rozkojarzenie oraz niejednokrotnie mimowolne drgania mięśni. Badania TK wykonane zostały bez podania kontrastu natomiast MRI z środkiem cienującym. Co może mi dolegać? Czy badania, które wykonałem wyczerpująco zamykają kwestie urazową? Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam. Jakub

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Takie badania jakie zostały u Pana wykonane całkowicie wykluczają kwestie pourazowe Pana dolegliwości. Neurolog wykluczył wszelkie możliwości neurologicznych przyczyn Pana dolegliwości. Raczej obecne dolegliwości nie mają podłoża związanego z uszkodzeniem układu nerwowego. Trzeba zastanowić się nad konsultacją z okulistą (zaburzenia widzenia) oraz laryngologiem (zawroty głowy). Być może sam uraz wywołał psychiczne zaburzenia objawiające się dolegliwościami jakie Pan opisuje. Może warto byłoby jeszcze z tym problemem skonsultować się z psychologiem. Myślę, że to neurolog powinien zadecydować o dalszym sposobie postępowania, gdyż on najlepiej zna Pana przypadłości i historię z nimi związaną.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty