Złe wyniki badań przy jednej nerce - gdzie się udać?

Witam, mój chłopak miał prawie 2 lata temy wypadek, w związku z którym stracił jedną nerkę (była zbita, miała krwiaka i niestety nie udało się jej uratować). Robił teraz kontrolne badania moczu i krwi - wedlug mnie są dosyć niepokojące, oto one: kreatynina 1,6 mg/dl, kwas moczowy 6,3 mg/dl, mocznik 42,47 mg/dl, sód 141 mmol/l, potas 5,5 mmol/l. Badanie ogolne moczu: barwa - żółta, klarowność - lekko mętny, ciężar właściwy - 1,030, ph - 6,0, glukoza - nie wykryto, bilirubina - nie wykryto, ciała ketonowe - nie wykryto, białko - ślad urobilinogen - 0,2 EU/dl, azotyny - negatywny, krew - ślad, leukocyty - ślad. Osad moczu: śluz - mierny, nabłonki wielokątne - pojedyńcze, erytrocyty: 1-2 św. w. p. w., leukocyty: 4-5 w. p. w., wałki szkliste: pojedyncze w preparacie. Jeśli chodzi o krew to ogólnie badanie wyszlo OK, jedynie leukocyty są podwyższone, zamiast 2,0 jest 2,8 i obok jak jest skala: 10^3/mm^3 to jest 0,20 h. Bardzo proszę o pomoc i radę gdzie się udać do lekarza i czy w ogóle da się poprawic te wyniki?
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

W związku z tym, że posiadam za mało informacji na temat pacjenta: wiek, masa ciała, wcześniejsze wyniki badań, jak się zmieniały w czasie itp. nie podejmuję się interpretacji podanych wyników badań. Są one w pewnym zakresie nieprawidłowe, ale dla pełnej oceny powinienem znać historię choroby pacjenta.

Proszę udać się z wynikami do lekarza kierującego na badanie lub jeśli badanie było wykonywane prywatnie to do lekarza rodzinnego/internisty. Lekarz ten oceni sytuację i w razie konieczności skieruje do specjalisty - nefrologa.
Nie są to wyniki na tyle złe, by myśleć o ich nieodwracalności. Wszystko zależy od przyczyny.

Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.