Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złe wyniki na toksoplazmozę a planowanie dziecka

Witam! Mam złe wyniki toksoplazmozy igm 0,97 dodatni norma do 0,55 i toksoplazmozę igg 680 iu/ml norma do 8 a awidność 0,201 norma do 0,3 planuję mieć dziecko czy mogę czy muszę czekać. Bardzo dziękuje za pomoc.
ponad rok temu

Przyszła matka z papierosem

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Rozpatrując tylko i wyłącznie wyniki można stwierdzić iż mamy do czynienia z toczącym się zakażeniem. U ponad 99% osób, toksoplazmoza nie wywołuje ŻADNYCH widocznych objawów. Choroba może być jednak groźna dla płodu. Na zwalczenie postaci bezobjawowej, organizm dorosłej osoby potrzebuje ok. 4-6 tygodni, a o przebyciu choroby świadczy obecność przeciwciał klasy IgC – takie osoby mogą spać spokojnie, w ich przypadku bowiem nie dojdzie do ponownego zakażenia. Warto więc zaczekać do momentu zwalczenia zakażenia.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Powinna się Pani zgłosić do lekarza specjalisty chorób zakaźnych i leczyć toksoplazmozę , którą Pani teraz przechodzi . Najgroźniejsza jest toksoplazmoza przechorowana w ciązy a to teraz Pani nie zagraża więc proszę się leczyć i kiedy nie będzie już aktywnej choroby można planować ciążę. Pozdrawiam DK

Lek. med. Danuta Kardzis specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Świadczy wysokiej jakości usługi z dziedziny ginekologii, w tym ginekologii dziecięcej, zajmuje się prowadzeniem ciąży, a także udziela profesjonalnych porad z zakresu najlepszych metod antykoncepcji. Pacjentki przyjmuje w Gdańsku w prywatnym gabinecie ginekologicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy