Źle zażyłam pierwszą tabletkę. Kiedy działanie antykoncepcyjne będzie pełne?

Witam, mam taki problem. Niedawno zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne. Biorę je pierwszy raz, a mój problem dotyczy złego rozpoczęcia przyjmowania właśnie tych tabletek. Miesiączka rozpoczęła się w poniedziałek (7.06), skończyła w sobotę, a wizyta była w poniedziałek 14.06. i pierwszą tabletkę zażyłam właśnie w poniedziałek. Nie zapoznałam się z treścią ulotki wcześniej, najpierw połknęłam pigułkę. Nie przyjęłam tabletki w pierwszym dniu cyklu, tak jak powinnam to zrobić, lekarz też nie poinformował mnie o tym. Chciałabym się dowiedzieć, kiedy tabletki zaczną działać, czy nie wywoła to zaburzeń w moim organizmie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W takim przypadku działanie antykoncepcyjne powinno być pełne w 7 dni od zażycia pierwszej tabletki. Takie postępowanie nie jest jednak zalecane przez producentów i robi to Pani na własną odpowiedzialność.
Ponadto powinna Pani wcześniej wykluczyć ciążę (tabletki szkodzą zarodkowi).