Złóg lipidowy u 6-miesięcznego dziecka

u 6 miesiecznej córki na głowie pojawiła sie "krostka", która została zdjagnozowana przez dermatologa za złóg lipidowy. dostalismy skierowanie na badania lipidowe. córka jest na piersi, krew została pobrana 3h po posiłku. cholesterol całkowity 225 HDL 31 triglicerydy 220 LDL 151 skąd takie duze wartości? co dalej? w CZD każą czekać aż dziecko będzie miałao 2 lata. czy mozliwe ze wynik jest dodatnio fałszywy? czy te wyniki mają jakieś znaczenie czy raczej u tak małego dziecka są niemiarodajne?

Witam! Wynik badania z pewnością należy powtórzyć. U tak małego dziecka może być on niemiarodajny i mieć bezpośredni związek z karmieniem dość bogatym w tłuszcz mlekiem mamy.