Złóg w nerce w wyniku USG

Dzień dobry.Mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedz jest to dla mnie bardzo ważne,otóz wynik z usg mówi że jest złóg wielkości,12mm w prawej nerce,lekarz skierował mnie na urografię.wynik jest następujący złóg w lewej nerce 8x5 a o prawej nie ma mowy o złogu,z związku z tym mam pytanie czy jest to możliwe,czy może być któreś badanie żle odczytane,denerwuję się z tego powodu,nim pójdę do urologa trochę potrwa,proszę o wyjasnienie czy tak może być że usg mówi co innego i urografia co innego.Pozdr.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
USG jest badaniem subiektywnym i może być obarczone błędem. Najprawdopodobniej doszło do niewłaściwej interpretacji uzyskanego obrazu. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.