Złogi piasku w pęcherzyku żółciowym

Mam 26 lat, dwa lata temu podczas usg zaobserwowano złogi piasku w pęcherzyku zółciowym -ostatnia kontrola pol roku temu, wielkosc kamieni bez zmian, ale pogrubione ścainy pęcherzyka żołciowego. Od kilkunastu miesiecy po jedzeniu czulam bol pod zebrami lewa strona, bole minely. Niestety pojawily sie częstsze, mocniejsze, dłuższe. Skierowanie na usg mam dopiero za tydzień. OB: 15 Glukoza: 78,20. Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś dodatkowe badania z krwi ? Pozdrawiam

Z reguły choroby pęcherzyka żółciowego objawiają się dolegliwościami pod prawym podżebrzem... Pogrubienie ściany pęcherzyka w USG nakazuje pilne przypatrzenie się temu i w łączności z kolejnymi badaniami lekarskimi podjęcie decyzji o wycięciu pęcherzyka. Jeśli w tej chwili brzuch nie dolega - można poczekać z USG kilka dni. Wśród badań laboratoryjnych warto wykonać: morfologię krwi, AspAT, AlAt, GGTP, fosfatazę alkaliczną, bilirubinę, a gdyby brzuch bolał - to także poziom amylazy w krwi i moczu.