Złogi w pęcherzyku żółciowym u 28-latka

Mam złogi w pęcherzyku żółciowym (do 5mm), jednak raczej bez większych objawów. Czy muszę koniecznie usuwać pęcherzyk żółciowy? Z jednej strony słyszałem od lekarzy, że jeśli nie ma objawów to nie warto. Z drugiej radiolog mi powiedział, że jeśli nie wytnę, to za kilka lat może nawet pojawić się nowotwór.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od tego jak pęcherzyk obecnie wygląda oraz jak często odczuwa Pani dolegliwości z jego strony.