Złogi żółciowe u 65-letniej osoby

mam 65 lat, stwierdzono u mnie liczne złogi żółciowe wielkości 10-12 mm. Mam skierowanie do szpitala na zabieg usunięcia woreczka. To jakby rodzinna przypadłość, moja mama i 4 siostry miały podobne zabiegi. W 1997 i 1998 r jako pracownik służby zdrowia szczepiałam się przeciw wzw 3 krotnie. Mam nadzieję, że nie muszę szczepienia wykonywać ponownie. Nie przyjmuję żadnych leków. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli była Pani szczepiona to nie musi Pani być ponownie doszczepiana.

Nie musi Pani wykonywać żadnych szczepień przeciwko żółtaczce. Jeśli szpital ma dobrze zorganizowane procesy sterylizacji i kontroluje ich jakość nie powinien wymagać od pacjentów szczepień, ponieważ prawidłowa sterylizacja zapobiega przeniesieniu zakażeń wirusami w 100%.