Złość, zazdrość i nagłe zmiany nastrojów

Witam kto ostatecznie może zdiagnozować tę chorobę ? Czy jest dziedziczna bo moja ciotka ma zdiagnozowaną chorobę psychiczną i mój ojciec sądząc po objawach tez to ma i myśle ze ja tez , czasem sama siebie nie poznaję jak sie zachowuję... jestem wiecznie zła, zazdrosna.. a w pracy przed ludzmi udaje wesoła a w domu jak wracam zgroza, myślałam o samobójstwie ale póki co nie mam odwagi, z całych sil staram sie z tym walczyc,,, pozdrawiam i proszę o rade.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć profesjonalne leczenie.
Może to być np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychologicznej (na NFZ) czy też korzystając z oferty prywatnej.

Witam,

to, jak postrzegamy świat, siebie i relacje z ludźmi, zależy od tzw. schematów poznawczych, które kształtują się w nas w relacjach z bliskimi, szczególnie w dzieciństwie. Tam też znajdują się przyczyny zazdrości czy niskiej samooceny. Jeśli Pani ojciec zdradzał objawy problemów psychicznych, to prawdopodobnie elementy jego spojrzenia na świat znajdują się również w Pani schematach.

Na temat schematów może poczytać Pani np. na moim blogu: www.psychowiedza.com

Warta polecenia lektura to książka "Program zmiany sposobu życia", która mówi właśnie o schematach i ich zmianie.

Dobrze też, żeby zastanowiła się Pani nad psychoterapią. Nie jest to najtańsza opcja, ale w Pani przypadku chyba najbardziej pomocna.

Pozdrawiam!