Złośliwy rak gruczołowy płuc a leczenie

Mam STRES ZWIAZANY z rakiem zlosliwym pluca gruczolowym od kwietnia 2015. Podjelam radykalne leczenie, ale sa 4 nowe guzki radiolog w TK nie wie czy to zwloknienia czy nawroty? Chodze na terapie do psychoteraupy onkologiznego teraz na grupe 5 osobz z powodu skreslenia mnie wsrod najwiekszych przyjaciol od 40, 50 lat, jest cisza, odsuneli sie ode mnie. Radze sobie sama zajelam sie soba, chodze tam gdzie to mnie interesuje. To moj glowny problem. 9.11. br. wyjasni sie czy sa nowe zmiany nowotww?

Aleksander Ropielewski

Odnośnie dalszego rokowania konieczne jest przeprowadzenie badania histopatologicznego podejrzanych zmian. Odnośnie zaś odsuniecia się znajomych od Pani z powodu choroby jest to niestety czesta reakcja ludzi spowodowana obawa jak postępować z osoba chorą. Ludzie boją się urazić chorego zarówno nie okazując wystarczająco współczucia jak i okazująć nadmierne współczucie. Boją sie, że rak jest równoznaczny ze śmercią osoby chorej i odsuwają się od niej. Ważne jest aby miała Pani wsparcie osóbb bliskich.