Zły nastrój a brak chęci do życia

Witam, Od pewnego czasu mam coraz gorszy nastrój. Obwiniam się o wszystko, boję się kogokolwiek zawieźć, często boję się wychodzić z domu, tracę chęć do życia, ciężko zabrać mi się do wykonywania jakichkolwiek czynności. Staram się nikomu nie zaleźć za skórę, robię wszystko żeby tylko mieć spokój. Od kiedy pamiętam obwiniałam się o wiele rzeczy, zawsze jeśli coś jest nie tak rozpaczam jakby świat miał się skończyć i strasznie mnie to paraliżuje. Czy to może być depresja?

Witam
Myślę, że warto żeby rozważyła Pani możliwość skorzystania z pomocy psychologa. Podała pani kilka cech i dolegliwości, które wskazują na obniżony nastrój i trudności w funkcjonowaniu jednak diagnozę może sformułować psycholog dopiero po dokładnym badaniu.
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska Kubiak.

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pani dolegliwości może mieć miejsce wyłącznie w kontakcie osobistym ze specjalistą - lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą.
Proszę udać się w swojej okolicy do np.: Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie specjaliści po 1) zdiagnozują Pani objawy, a po 2) zaproponują Pani najlepszą metodę leczenia.