Zły poziom estradiolu i nieregularność miesiączki

Moja miesiaczka jest bardzo nieregularna. Miałam robione badania hormonalne(prolaktyna,tsh,estradiol,testosteron).Estradiol wyszedl źle ,gdyż tylko 44 pg/mlReszta w normie. Lekarz jednak zalecił mi stosowanie Duphastonu. Nie miałam nigdy badanego progesteronu. Nie wiem czy to leczenie jest prawidłowe,wiem że stosowanie luteiny nie szkodzi.Wydaje mi się jednak że moze to być coś innego niż tylko niedobór progesteronu.Co moze mówić zły wynik estradiolu?Czy postępowanie lekarza jest dobre?

Poziom estradiolu jest rózny w róznych dniach cyklu. Nie podane w którym dniu robione badania. Jesli po duphastonie wystąpią regularne miesiączki to estradiol jest ok