Zmagania z anoreksją u 20-letniej osoby

Witam, mam 20 lat, 174cm, 47kg i zmagam się z anoreksją. Jestem pod opieką psychiatry i chciałabym wyjść z tej choroby. Chcę przytyć jednak tak, by uzyskać zdrową sylwetkę i by zwiększyć masę mięśniową a nie tłuszczową. czy jeśli będę codziennie dodawać sobie do jadłospisu ok 50kcal w postaci zdrowych, pełnowartościowych produktów o jest szansa, ze przytyję bez ryzyka nadmiernego przyrostu tkanki tłuszczowej? Od czego powinnam zacząć zwiększanie porcji- od węglowodanów, białka czy tłuszczy?

Witam Panią,

najlepiej będzie jak zacznie Pani od wizyty u dietetyka. Jest Pani już pod opieką psychiatry więc kompleksowa pomoc specjalistów powinna pomóc Pani wyjść z choroby. Nie powinna Pani w tym stanie działać na własną rękę ponieważ obawiam się że nie zbilansuje Pani prawidłowo swojej diety a będzie ona nadal zbyt niskokaloryczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Anoreksja jest zaburzeniem wynikającym z problemów emocjonalnych, a to co dzieje się z ciałem osoby chorej jest wynikiem tego co dzieje się w jej psychice. W związku z tym aby wyleczenie było pełne warto pomyśleć także o psychoterapii. Ważne jest, aby usunąć nie tylko objaw, ale także przyczynę choroby.