Zmaganie się z nerwicą lękową

Witam. Od miesiąca zmagam się z nerwicą (lękową) to moja diagnoza. Dużo czytałam na ten temat, tak więc wszelkie objawy somatyczne nie są mi obce, jednak walczę z nimi i mimo, że funkcjonuję 'normalnie' z dnia na dzień, to czuję że nie jestem tą samą beztroską dziewczyną sprzed miesiąca. Zredukowałam objawy, ale ciągle jest we mnie niepokój, napięcie, niecierpliwość. Kumulacja stresu, niewyrobienie się na obronę (moja porażka), samobójstwo bliskiej koleżanki.. jak dać radę? czy to przejściowe?

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować Pani dolegliwości i zaproponować odpowiednie (o ile) leczenie - tj. psychoterapię i/lub farmakoterapię.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.