Zmarszczki pod oczami u 35-latka

Witam Państwa mam pytanie odniosnie zmarszczek,mam 35 lat facet i od dłuższego czasu zauważyłem zmarszczki pod oczami.Nie wiem być może jest efekt mrużenia oczu,a druga sprawa jest taka ,ze z rana jak wstaję to na moich policzkach za okiem na kości policzkowej jest kreska kilku centymetrowa od poduszki bo spię na boku -twarz dotyka poduszki ,która utrzymuje sie przez wiele godziń.Poradzcie kochani jaki mam krem kupić -jaka firma i nazwa na zmarszczki i jak tą kreskę zlikwidować.Dziękuje i pozd

Zmarszczki w okolicy oka to efekt działania mięśni mimicznych i zagniatania skory nad nim . Najskuteczniejszym leczeniem jest podanie w te miesńie toksyny botulinowej w celu ich relaksacji. Efekt jest bardzo dobry i naturalny.
Co do zmarszczki sennej- tutaj jedynym wyjściem, poza oczywiście zmiana nawyku tzn zmian pozycji podczas snu, jest wzmacnianie skory i podanie wypelniacza skórnego np kwasu hialuronowego. Im szybciej tym lepiej, ponieważ zmiana z czasem bedzie sie utrwalała i powiększała.
Oba zabiegi mozna wykonać w gabinecie lekarza medycyny estetycznej.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka