Zmarszczki w okolicy oczu u 26-latki

Witam mam 26 lat i mam straszne zmarszczki w okolicy oczu, a zwłaszcza skóra pod oczami jest na prawdę brzydko pomarszczona, to juz nie jest śmieszne, co z tym można zrobić? jakieś zabiegi? specjalne preparaty?

Dzień dobry,

Bardzo trudno zaproponować właściwe rozwiązanie nie widząc Pani.
Pierwszym krokiem do odświeżenia skóry i spłycenia drobnych zmarszczek powinno być złuszczanie. Dobór konkretnej metody zależy już od typu Pani cery. Osobiście polecam mikrodermabrazję laserową. Jest to zabieg wykonywany laserem eCO2 na niskich energiach - dzięki regulowanej wielkości skanera jesteśmy w stanie precyzyjnie opracować również okolice oka.

W razie dodatkowych pytań - służę pomocą i zapraszam na bezpłatną konsultację do Kliniki Ars Estetica w Warszawie.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska

Witam Panią
Dolna powieka to obszar szczegolńie delikatnej skory, który u wielu osob przedwczesńie sie starzeje. W takiej sytuacji należy regularnie wykonywać zabiegi stymulujące tkankę podskórną np Pelleve ( radiofrekfencja medyczna), zabiegi stymulujące skórę np mezoterapię preparatami przeznaczonymi do tej okolicy- plinest fast, RSS eyes czy bardzo dobrze sprawdzające się w tej okolicy osocze bogatoplytkowe. Wazne jest takze wykonywanie peelingow przeznaczonych do leczenia tej okolicy.
Czasem trzeba zastosować wypelniacze tkankowe.
Najważniejsze jest, aby wraz z lekarzem zaplanowała Pani serie zabiegow, aby były zaplanowane zabiegi podtrzymujące uzyskane rezultaty oraz zaleconą odpowiednia pielęgnacja domowa. Jest Pani młoda kobietą, jest bardzo duża szansa na wystymulowanie skory dolnej powieki.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Przede wszystkim zalecam konsultacje lekarską w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej. Na pewno nie należy zaczynać od bardzo inwazyjnych zabiegów. Jest Pani młodą osobą i wskazane by było zastosowanie na początek cyklu mezoterapii igłowej.